Firma Tanıtımı

Matüsan 1983 yılında kurulmuş bir aile şirketi olup öncelikle mermer ocak işletmeciliği yapmıştır.


Roma, Bizans ve erken Osmanlı dönemlerinde çalışmış olan Kırklareli ili Vize ilçesinde bulunan Vize Pembe ince kristal Mermer ocağını Türkiye Cumhuriyeti döneminde ilk olarak işletmeye açmış, yine bu ocakta Elmas Tel kesme Teknolojisini Türkiye de ilk defa Matüsan kullanmıştır.


Matüsan’ın ilk olarak işletmeye açtığı Manyas Star White ocağından Dünyanın en iyi Medium Kristal Beyaz Mermer Blok Üretimi yapılmış olup,Ocaklar halen Sarıkaya & Metamar ortaklığı ile blok üretimine devam etmektedir.
1992 yılında hobi şeklinde başlayan Sanatsal Çakıl Mozaik,Podima Döşeme çalışmaları giderek büyümüş ve Matüsan günümüzde bu sanatı dünyada en kapsamlı şekilde icra eden Firma olmuştur.


Matüsan Türkiyenin yanısıra tüm dünyada pek çok prestijli projeye imza atmış ve halen bu uygulamada ilk sırada faaliyetlerine devam etmektedir.


İnsanlık tarihinde günümüze kadar yapılmış en büyük mozaik 1050 m2 dir.


Türkmenistan Ashgabat sarayında 12.700 m2 Sanatsal Çakıl Mozaik,Podima Döşeme uygulaması Matüsan desteğiyle tamamlanmıştır.


File Üzeri Dikey Çakıl Mozaik, Podima Döşeme ilk olarak Matüsan tarafından keşfedilerek imal edilmiş ve uygulanmıştır.


File Üzeri Dilimlenmiş Çakıl Mozaik,Podima Döşeme yine dünyada ilk defa Matüsan tarafından keşfedilerek imal edilmiş ve uygulanmıştır.


Ne mutlu bize ki, keşfetmiş olduğumuz ürünler Tüm Dünyada imal edilerek uygulanmaktadır.

H.Sinan Sensoy
Y.İç Mimar&End.Tasarımcı D.G.S.A.
Yönetim Kurulu Başkanı

Projeniz Hakkında Konuşalım

39 yıllık deneyimi ile lider firma olan Matüsan, çakıl mozaik (podima döşeme), fileli çakıl imalat ve uygulamaları ile Türkiye ve dünya çapındaki firmaların güvenilir ortağı olmuştur.Sizlere hizmet verebilmemiz için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Hemen İletişime Geçin